Ze světa dramat

Boys over flowers - RECENZE

20. prosince 2015 v 12:00 | Rachel.
Ups, tak tohle nevyšlo..
Je neděle a já jsem trochu nestihla vydat slíbenou recenzi a tak s ní teda přicházím o pár dní později. Stane se. Snad mi bude odpuštěno.
A dnes jsem se rozhodla pro recenzi snad jednoho z nejznámějších a nejpopulárnějších dramat a to nejen v Korei. Jedná se o drama s názvem Boys over flowers, které vzniklo na základě předlohy japonské manga série "Hana yori Dango".

Já tu dnes představím korejský remake z roku 2009, který jsem viděla a jak už jsem naťukla, tak předlohou se k natočení dramatu inspirovali také Japonci, Číňané a Taiwanci.


It's OK, This is love - RECENZE

15. prosince 2015 v 17:00 | Rachel.
Pěkný den,
je úterý a já jsem si pro vás připravila úplně první recenzi korejského dramatu. Dlouho jsem zvažovala, s čím bych měla začít, ale nakonec jsem se rozhodla pro volbu jednoduchou.
Proč nezačít první dramatem, které jsem viděla?
Tak se připravte...
Tohle je drama

It's OK, this is love


Ze světa dramat - SEZNAM

12. prosince 2015 v 15:45 | Rachel.
Jednoho krásného dne jsem si říkala, že bych si mohla zlepšit angličtinu. No a co mě nenapadlo? Co se podívat na korejská dramata? Stejně jsem zvědavá, jak D.O. umí hrát. A tak jsem si dobrovolně našla drama It's OK, this is love a už to jelo.

Propadla jsem světu korejských dramat. Rozhodla jsem se sledovat příběhy hrdinů, které byly více či méně pravděpodobné a naučila se dělat i něco pro sebe. Učím se přece angličtinu, ne? A vlastně, když na to přijde, tak i korejštinu.


A tak v prvním článku vůbec přináším přehled všech korejských dramat, které jsem se rozhodla zkouknout a na které postupně budu psát recenze. Tento seznam budu postupně doplňovat obnovovat a tak, takže pokud budete mít nějaké doporučení, pište do komentářů.

 
 

Reklama