Souznění s rytmem

Hudební tipy #5

21. února 2016 v 10:45 | Rachel.

Pěkný den,
řekla jsem si, že tentokrát bych ten blog nemusela tolik zanedbávat a než se mi konečně podaří připravit nějaký slušný článek, mohla bych vás ještě jednou zásobit hudebními tipy. A pro dnešek jsem si vybrala rovnou čtyři s tím, že se budu modlit, abych brzy objevila další songy, které mě zaujmou natolik, abych se s nimi podělila.

V prvním případě se jedná o krásnou baladu s názvem Crosswalk od Jo Kwona ze skupiny 2AM. Abych se přiznala, tak o téhle skupině jsem slyšela, ale nic jsem si od nich ještě cíleně nepustila. Nebo o tom alespoň nevím. K téhle písničce jsem se vlastně dostala jen díky tomu, že jej sdíleli fanoušci skupiny EXO, protože ve videoklipu hraje leader skupiny Suho. To mi ale rozhodně nevadí, protože píseň je příjemná na poslech a i když je spíše smutnější, rozhodně si nedovolí zůstat opomenuta.


Jste zvědaví, co přijde dál?
Pak pokračujte ve čtení článku :)

Hudební tipy #4

14. února 2016 v 12:52 | Rachel.

Nazdárek!
K překvapení mému a všem kolem jsem přežila i další zkouškové a zbytek volného času se připravovala na spoustu změn. Možná jsem i některé změny prožívala a vlastně stále prožívám. Začíná to být celkem jízda a musím se přiznat, že jsem zatím plná nadšení. Snad mi to vydrží.

No a za tu dobu, co jste o mě neslyšeli, jsem narazila na pár songů, které donutily se nad nimi pozastavit. A protože jich bylo opravdu hodně, rozhodla jsem se tentokrát nechat K-pop a moji lásku k němu stranou a podělit se spíš o úlovky ze zbytku světa, který mluví anglicky. :D

V prvním případě se jedná o song od One Republic s názvem I Lived. Na tenhle song jsem narazila úplnou náhodou a to, když jsem našla na youtube jedno fanmade MV. Musím uznat, že to bylo velmi povedené MV, ale já jsem se rozhodla vám sem hodit oficiální videoklip, protože dneska jsem se rozhodla s K-popem neotravovat.
Když nad tím tak přemýšlím, možná je na čase začít žít.


A tím nekončíme.. Ještě dva kousky ;)

Hudební tipy #3

21. ledna 2016 v 13:17 | Rachel.

Čauky, čauky, čauky,
opět jsem si pro vás připravila hudební tipy (tentokrát velmi výživné) neboli na co jsem v posledních několika dnech narazila a tentokrát vás snad i potěším tím, že se nejedná jen o kousky z K-popu. Třikrát hurá.

Takže už nemá smysl na nic čekat, protože dneska toho bude víc. A dnešním číslem je číslo 5. Ano, zatleskejme tomu, překonávám se. (Nebo spíš v rámci prokrastinace jsem si toho stihla poslechnout víc než je zdrávo. :D)
Tak jdeme na to!

Jako první jsem vám chtěla představit cover písně Smooth Criminal (od Michaela Jacksona), které provedlo uskupení 2CELLO. A není to ledajaký cover, ale hrají u něj na violoncello, takže pecka. Mě se to teda strašně líbilo a říkala jsem si, že to rozhodně nesmí v hudebních tipech chybět. Já osobně mám Michaelovu tvorbu ráda sama o sobě, ale tohle je bomba.


Číslo dvě si vysloužil James Paget a jeho skladba Throw Off The Bowlines, na kterou jsem narazila během učení. Občas mi totiž pomáhá se soustředit, když si pouštím podobnou hudbu a jako bonus k tomu občas najdu použitelné kousky i do trailerů. No, kdo by to nebral?! Jedná se o motivační skladbu, takže do akčním trailerů jako dělané.
Hlavně obzvláště zbožňuji tu část s houslemi. (Řekla bych, že jsou to housle, nechci kecat :D)


Ani u třetího klipu nás nečeká jediné slovo. Jde o ponurejší skladbu od Jamieho Stevense s názvem Theory. Prostě ideální na relaxaci a nic nedělání. Prostě si jen lehnout a čučet do zdi. Prostě bájo.


A ještě zbývají dvě! :)

Hudební tipy #2

10. ledna 2016 v 13:40 | Rachel.

Čauky,
jak se máte? Já jsem teď zahrabaná v učení a občas vykouknu, abych zjistila, jak si svět vede a co je nového.
No a během odpočinkových minutek mezi učením jsem objevila dva hudební kousky, které mě neskutečně nadchnuly.
A právě o ty se chci s vámi podělit.

Tak v prvním případě se jedná o lehký a velmi pozitivně laděný song BOMTANABA od zpěváka jménem SEO IN GUK. No a jak jsem se k němu dostala? Absolutně náhodou. Podívala jsem se na jeden z dílů oblíbené show Hello Counselor, kde byl právě hostem výše zmíněný zpěvák. Samozřejmě, že je zpěvákem jsem se dozvěděla až tam. Do té doby jsem ho totiž výhradě považovala pouze za herce. A to velmi atraktivního herce. No a ze zvědavosti si našla některé jeho písničky. A narazila jsem právě na tuhle, která mě neskutečně učarovala svou lehkostí a pozitivním nádechem.Hudební tipy #1

16. prosince 2015 v 12:00 | Rachel.
Je středa a Rachel. si pro Vás připravila několik hudebních tipů. Tentokrát budou z oblasti K-popu.


Jako první tu máme EXO a jejich nové special album Sing for you, které má být jakýmsi vánočním dárkem pro všechny fanoušky. Album (-ODKAZ ZDE-) obsahuje pět songů (Unfair, Sing for you, Girl x Friend, On the snow a Lightsaber). Myslím si, že se vyvedlo a stojí za poslech. Ale pokud ani tak nejste velcí fanoušci K-popu, tak bych vám doporučila hlavně dva kousky.
A to v první řadě jeden ze dvou singlů a to Sing for you, přičemž oficiální videoklip jsem se rozhodla zařadit do článku.A co takhle J-pop?

27. ledna 2015 v 11:22 | Rachel.
Čauky, čauky,

tak jsem se zas vyhrabala zpoza učebnic a přidávám příspěvek, který jsem chtěla přidat už dávno, ale nějak nebyl čas. Hlavně jsem se nechtěla více či méně rozptylovat od učení, protože i tak kolem mě byl dostatek aspektů, které mě každý den dostávaly na hranu vlastního sebeovládání. Teď už mě čekají jen dvě zkoušky a mnohem více času mezi nimi, takže se na ně můžu s klidem připravit a ještě k tomu občas sepsat nějaký ten článek.

Dneska jsem si připravila zase menší ochutnávku mého velmi širokého hudebního vkusu, kterým jsem se udržovala během zkouškového v mezích normálního člověka.

V prvním případě se jedná o japonskou hudební skupinu EXILE a jejich song NEW HORIZON. Když jsem ten videoklip viděla poprvé nestačila jsem se divit, ale po několikátém přehrátí písničky jsem se totálně dostala na její vlnu. :))


Druhý příspěvek je tentokrát z oblasti K-popu, kde jsem si neskutečně oblíbila song GOOD BOY, na kterém spolupracovali GD a TAEYANG. Obzvlášť teď to byl snad jediný song, který mi dokázal z hlavy vyhnat zkoušky a totálně mě zbavit nežádoucích myšlenek.


A co na ně říkáte, vy?? Líbí se vám K-pop nebo J-pop nebo do těchto končin nezabřenete?? Dejte vědět, co si myslíte. :))

A jen tak mimochodem.. :D Objevila jsem několik článků, které bych v průběhu následujících dnů zveřejnila, takže se máte na co těšit ;))
Rachel.

Union J a Ailee

11. ledna 2015 v 13:26 | Rachel.
Pro dnešek jsem si připravila jen takovou rychlou ukázku dvou songů, které mě v posledních asi dvou dnech totálně pohltily.

V prvním případě se jedná o song I can't make you love me od Union J. Jedná se spíše o pomalý song, který je sice jako jeden z mnoha, ale i tak si získal mé srdce. Možná i tak trochu jednoduchostí textu (rozumím tomu bez toho, aniž bych si musela hledat slova :D :D to na mě zapůsobilo :D), ale celkově příjemnou melodií.


Na druhou stranu druhá písnička vyvažuje ospalost nebo splín, který mohou navozovat Union J. Jedná se o jeden kousek z jihokoreské hudební scény. Neskutečně moc zbožňuji hlas zpěvačky a skvělý rytmus. A koho zajímá, že slovům nerozumím? Stačí, že z toho srší energie, které je ve zkouškovém opravdu málo. Takže určitě dejte šanci Ailee a songu Don't touch me a dejte vědět, jak na vás působí. :)


A co vy?? Kterou písničku posloucháte v poslední době nejvíce??
Podělte se.. :))
Rachel.

Celeste Buckingham - I'm not sorry

3. ledna 2015 v 11:04 | Rachel.
Hi, guys :))
Jak se máte v novém roce? Nijak velká změna, což? Vnímám to obdobně. Plno předsevzetí, která málokdo dodrží, ale to odbíhám od myšlenky, s kterou vytvářím tenhle článek. Měla bych psát svou část seminárního projektu, který musím do zítřka napsat a pak zkontroloval a mám toho moc, ale slíbila jsem, že blog zas na chvilku rozjedu. (No doufejme, že tentokrát to nebude jen chvilka, ale bude se jednat o dlouhodobější záležitost.)

A pro dnešek mám trochu starší písničku, která se mi vryla pod kůži teprve teď. Vlastně jsem ji snad ani neslyšela, protože se v posledních měsících soustřeďuji hlavně na zahraniční interprety a to spíš na asijskou část (hlavně K-pop). Ale tenhle song mě učaroval hlavně textem. Přátelé mi říkají, že jsem feministka (samozřejmě v tom pravém slova smyslu) a nemám ráda, když se ženy podřizují chlapům a naopak. Myslím si, že by se každý člověk měl snažit být tím, kým je. A tahle písnička je velmi chytlavá a v tomhle se mi Celeste neskutečně zalíbila. Doufám, že na tom songu má taky autorsky nějaký podíl, protože tím by u mě stoupla :))

Takže tady přikládám video, určitě se na něj koukněte a pro ty z vás, kteří nerozumějí textu doporužiji se podívat !ZDE! na překlad ze serveru karaoketexty :))
Rachel.

5 Seconds Of Summer - She Looks So Perfect

8. února 2014 v 18:02 | Rachel.
Ahojky, jak se máte?
Já vím, že jsem říkala, že blog trochu rozpohybuji, ale abych se přiznala, tak se momentálně snažím dát nějak dohromady ze zkouškového. Snažím se uklidnit, psát, číst a tak podobně, takže si sednout a psát nějaký ten článek se mi fakt nechce, ale já věřím, že se k tomu určitě brzy dokopu. Fakt jo, I swear ;)

A teď proč jsem se ukázala dneska? Včera vyšel kluků ze 5SOS nový song s názvem She looks so perfect a musím uznat, že se mi ta písnička fakt líbí. Ze začátku jsem se bála, že se mi to nebude líbit, ale zamilovala jsem si ji. Co na tu psíničku říkáte vy?? Znáte 5SOS??


Doufám, že jste si písničku oblíbili stejně jako já a bude příjemným rozptýlením během sobotního večera.
Mějte se krásně
Rachel.

James Arthur - Recovery

21. prosince 2013 v 22:24 | Rachel.
Zdravím, pěkný sobotní podvečer :)
Jak jsem slíbila, tak jsem se rozhodla, že blog přivedeme k životu, že? :) Tak v tom po včerejším příspěvku pokračuji. Během dneška jsem si totiž znovu pustila písničku od Jamese Atrhura Recovery a jsou absolutně unešená. Písnička už ze začátku vypadala dost nadějně a jak o sobě směle ráda prohlašuji, tak jen máloco se mi začne líbit na první poslech. I když jsou písničky, které mě na první poslech zaujmou a já je pak poslouchám pořád dokola a následně zjistím, zda se mi líbí nebo ne. U těch dalších songů je to tak, že si je musím poslechnout víckrát, abych si na ně udělala nějaký názor a Recovery se stala jednou z těch písní, které si pouštím neustále dokola, protože je to absolutní pecka. A potom, co jsem se zaposlouchala do textu, tak připusiji tomuhle muži další body. Je to jen a jen dobře, že někdo takový vyhrál X-factor a věnuje se dál hudbě, protože o něm budeme slýchat i nadále (alespoň v to doufám).
Na Jamesovi se mi ale líbí ještě jedna věc. V příštím roce se ukáže v ČR. Bohužel jsem lístky na koncert jaksi propásla. Byly neskutečně rychle vyprodány a já se ani nedivím, takže do budoucna doufám, že se mu tu zalíbí a na budúce se už jeho koncertu zúčastním, protože zrovna jeho zpívat na živo slyšet prostě musím :) :)

Videoklip k Story of my life

3. listopadu 2013 v 17:29 | Rachel.
Absolutně netuším, jestli někdo z vás má rád One direction, ale já ano a dneska jsem netrpělivě čekala na jejich videoklip k písni Story of my life, která mě absolutně okouzlila. Bylo to něco jiného. Ta kytara tam.. Bože. Prostě jsem unešená a z videoklipu jsem absolutně hotová, proto jsem se rozhodla to tu ventilovat.. Pusťte si ho a podělte se o reakce.. :) Časem, pokud se mi bude chtít a podaří se mi to sestříhat, přidám video s mojí prvotní reakcí na videoklip.. Je se na co těšit :) Mějte pěkný večer. Ten můj už nemůže být lepší. Bye bye

The Monster

3. listopadu 2013 v 10:12 | Rachel.
Dobré ráno všem (možná i zatím nikomu :D)!
Vzbudila jsem se zase brzy, absolutně nevím, čím to je, ale na youtube jsem narazila na nový song od Eminema, který vyšel 28.10. Já osobně jsem z něj sakra nadšená. Už si ani nepamatuji, kdo nebo co mě k němu přivedl, ale to je jedno. On je jeden z těch umělců, který dokáže skrze hudbu dokáže vyjádřit svoje pocity a to, co si myslí. Je to úžasné. Často se setkávám s umělci v hudebním průmyslu, kteří si texty nepíšou sami a pak je to na té práci poznat, ale tohle zrovna ten případ není. Souhlaste se mnou nebo ne, ale Eminem je král v tom, co dělá ;).

30 seconds to mars

2. listopadu 2013 v 23:19 | Rachel.
PECKA!
Většina mých přátel ví, že na spoustu dobrých songů a interpretů přijdu až velmi pozdě. Nebo se mi prostě začnou líbit, až když se všem oposlouchají a 30 seconds to mars nejsou výjimkou.. Právě teď jsem absolutně maximálně pohlcená jejich hudbou a právě písničkou City of angel a videoklipem, který člověka jako jsem já pohladí na duši. Zbožňuji lidské příběhy a to, jak tito lidé vypráví o Los Angeles je prostě.. awww.. Jsem z toho pořád trochu rozlítaná, ale snažím se zatím psát alespoň trochu normálně, ale to se jistě brzy změní, protože já se neumím normálně vyjadřovat. Lidé kolem mě to znají, ale dost o mě. Já se vám představím jindy, až nebudu unavená. Teď si užijte tuhle hudební pecku a těm z vás, kteří se chystají do postele přeju dobrou noc. Takže hlavně sobě :D
Adios :)

PS: Zajímalo by mě, co dělám zle, že sem nemůžu dát tu změnšeninu a upřímně mě to neskutečně frustruje. So. Asi na to prdím..

YES!! Přišla jsem na to!! Jsem Bůh.. No tak zas až tak moc si nefandím, ale právě tu předvádím vítězný taneček, protože na mě si jen tak technika nepřijde :D :D No to je jedno, tak GOOD NIGHT AND SWEET DREAMS ;)
 
 

Reklama