Informace

Rozjíždíme to!

12. prosince 2015 v 18:00 | Rachel.

Čao,
jak jste si možná někteří všimli (pokud jste někdy teda už na mém blogu byli), tak jsem se zase po x měsících rozhodla dát blog do chodu. Připravovala jsem to už dlouho, ale pořád jsem to nesmyslně odkládala. A tak se stalo, že jsem se jeden den konečně sebrala a udělala první krok. Jupíí, potlesk. Překonávám se.

No a tenhle článek píšu hlavně proto, že Vám chci dát vědět, co všechno vás vlastně čeká. Jste zvědaví? Já také.

Tak první věcí je asi můj nový seriál Cesta za snem (článek bude vycházet každou neděli), který jsem začala vydávat v červenci tohoto roku. Celý projekt vznikl na popud všeho toho, co se kolem mě dělo. Jak jste si možná někdo všiml dřív, byla jsem častokrát plná ideálů, které se mi nepodařilo splnit. A tak jsem vytvořila puzzle, které píšu, abych sama sobě připomínala, čím si procházím a co potřebuji překonat. Chci tím vlastně donutit sama sebe k nějaké akci. A možná i sdílet s někým motivaci, protože je to skvělé, když v tom člověk není sám, ne?

Jako další tu máme Autorské okénko (články budou vycházet každé pondělí), což je rubrika, která vznikla na základě předmětu Autorské čtení, jenž mám ve škole. A je to taky z toho důvodu, že jsem se teď na delší dobu vzdala psaní povídek, protože mě to dost časově omezovalo. Zároveň jsem ale cítila, že povídkám nemůžu dát, co si zaslouží. Ale to neznamená, že je nedopíšu. :D Já se k nim vrátím. ;)
Takže zde si můžete užít random věci, které občas napíšu.

Protože jsem se teď posledních několik měsíců začala zajímat nejen o korejskou hudbu, ale i korejské seriály, rozhodla jsem se nenechat čas přijít vniveč. Vymyslela jsem rubriku Ze světa dramat, ve které vám vždy v úterý a ve čtvrtek přinesu recenzi na různá korejská dramata, která jsem shlédla. Recenze budou náhodné, ale pokud byste měli zájem si přečíst o nějakém dramatu dřív, koukněte na seznam -ZDE- a zanechte mi komentář. A tadá. V nejbližší době můžete čekat článek.

A jako poslední jsem si připravila Hudební tipy, které budu chrlit každou středu. Nejedná se o rubriku, kde vyloženě budu hledat, co nového vyjde ve světě hudby, ale spíše o týdenní přehled o tom, na co jsem narazila. A nebude se to týkat jenom K-popu, takže žádné strachy. A hlavně tady v tomto případě doufám, že nalákám spoustu lidí na to, aby se se mnou podělili o vlastní hudební tipy, protože hudba je pestrá a já si ráda poslechnu cokoliv. Takže směle do toho.

A samozřejmě nesmím opomenout ani random články, které budou vycházet v pátek a v sobotu na základě toho, co mě napadne. Můžete sledovat menu, kde se průběžně bude objevovat seznam všeho, co připravuji a na co se můžete těšit.

Takže doufám, že mi zanecháte nějaký ten komentář, popřípadě mi dáte vědět, že taky máte blog a chcete, abych se na něj podívala.
Směle do toho. Prokrastinace mi vždycky šla. ;)
A od zítřka už v plné polní!

Krásný sobotní večer :)
Rachel.

I'm back and I mean it..

9. ledna 2015 v 11:25 | Rachel.

Zdravím!!! :))

Je to skoro rok, co jsem upgradovala článek s podobným obsahem jako bude tenhle, ale tehdy jsem ještě nevěděla, co vím teď. Tehdy jsem neměla za sebou už dvě zkouškové na vysoké a celkově jsem pořádně nevěděla, co to znamená časově zaneprázdněná. :D Uplynul už rok a já jsem toho zažila tolik, že jen stěží dokážu popsat všechny pocity v pár slovech a ani to není potřeba, protože nejdůležitější je výsledek.
Tento blog jsem zakládala s jedním jediným účelem. Pro sebe a pro lidi mě podobných. Jak jinak se spojit s lidmi z různých koutů republiky, kteří mají stejné zájmy, koníčky a názory, o které se nebojí podělit? A když to ve finále nevyjde, můžu sledovat vlastní pokroky a jestli jsem dokázala během roku vystoupit z vlastního stínu.

Teď už ale k věci. V menu můžete sledovat, co všechno mám v plánu, co připravuji, co je nového a tak podobně. Budu se snažit menu alespoň jednou týdně aktualizovat a tak vám dát vědět, co se změnilo popřípadě nezměnilo. Asi by bylo fajn tam přidávat i data upgradu, aby v tom nebyl guláš. Trochu to tu chci přeorganizovat. Co se týče povídek. Dokončím na blogu posílání povídky The people of many faces (v průběhu dopisování). U zbytku povídek z aktualizuji odkazy - ať už na blog nebo wattpad.

K článkům. Chci se na ně zaměřovat a jsem si jistá, že to budou článku všeho druhu, protože mám spoustu věcí, co chci říct. Spoustu zážitků, tipů a jsem si jistá, že i ostaní mají co říct. Jsem jedno velké ucho. Mám v plánu si články i předepisovat (pokud někdy bude méně času), aby blog nezažil takovou zástavu jako po většinu času 2014. Shame on me.

Takže mě už nezbývá než doufat, že na můj blog občas někdo zavítá, popřípadě si získá množství stálých příznivců, na které se budu těšit v komentářích (popřípadě si mě můžete najít na ostatních možných sítích vlevo v menu).

Mějte se krásně, užijte si víkend a hlavně se usmívejte

Rachel.


!!! NOVINKY !!!

1. ledna 2014 v 13:11 | Rachel.

Čauky!!
Všechny Vás zdravím v novém roce. Je to děs, I know. :D Nedělala bych z toho nějaký velký drama, takže zpět k tomu, co jsem vám chtěla sdělit.
V roce 2013 se toho hodně událo a já se opětovně začala věnovat psaní. Rozepsala jsem spoustu povídek, některé jsem dokončila jiné ne, začala jsem tvořit trailery a nastoupila jsem na vysokou. Bylo toho ještě hodně, co jsem spáchala, takže jsem se rozhodla svůj čas krapet zorganizovat a dodělat rozdělanou práci. Ráda věci totiž dotáhnu do konce, so..

1. Takovou věcí je, že jsem se rozhodla tenhle blog uvést trochu do pohybu a přidávat kromě povídek i filmové, hudební a knižní recenze. Nechala jsem si udělat nový layout, o které jsem se zmiňovala už v dřívějším článku a v menu si můžete po vydání tohoto článku všimnout, co všechno vás bude čekat.

2. Zkompletovala jsem všechny své povídky a nápady a rozhodla se přidat odkazy na vícedílné povídky a pro většinu z nich stanovila datumy, kdy přibudou další díly. Hlavním záměrem celé této akce je, abych povídky stihla dopsat a pak je pravidelně vydávala. Myšlenka zní tak, že povídky budu vydávat každý týden od data přidání prvního dílu nebo dílu následujícího, kde příběh skončil. Takže věc se má tak, že pozastavuji vydávání povídek a začnu je vydávat, až v příslušné datumy. Doufám, že toto rozhodnutí neodradí mé čtenáře od čtení, ale potřebuji ty povídky dopsat, protože právě v tuto chvíli jsem s nimi zrovna moc nehnula a to mě mrzí.

3. Další oznámení se opět týká povídek a to hlavně povídky Známý, neznámý. Tato povídka měla zatím nejvíc čtenářů a byla poměrně úspěšná. Rozhodla jsem se, že se k ní během roku 2014 vrátím a rozšířím ji a přepíšu. Sama jsem zmiňovala, že bych se k ní jednou ráda vrátila a to platí, protože osobně nejsem spokojená se zakončením, které jsem tomu dala. Ráda bych se pokusila tuto povídku vydat v knižní podobě, pokud se mi to ale nepodaří, tak ji zveřejním na tomto blogu. Teď je povídka zveřejněná na 1D-ff.blog.cz, odkaz zde.

4. Nové články a bude jich poměrně dost, ale teď ze začátku ledna to bude krapet slabší. Začínají mi zkoušky a já doufám, že ke mě budete dostatečně schovívavý. Díky moc :) A na co se můžete těšit? Na článek ze Silvestra a Nového roku, ohlédnutí za rokem 2013, recenze na 2. díl Hobbita. [Ano, přiznávám, nevydržela jsem to a nakonec do toho kina stejně šla, i když jsem musela být skoro pár dní hlady.. :D I'm joking] nebo dokonce článek, kde budu porovnávat filmy o osobnostech hudební scény jako je například Demi Lovato, Justin Bieber, Katy Perry a One direction.

6. A v neposlední řadě jde o tvoření trailerů k povídkám, kterému se už pár měsíců věnuji. Dokonce jsem si kvůli objednávkám na trailery vytvořila stránku na facebooku [ukázka mých prací], kde jsem se rozhodla dnešním dnem uzavřit objednávky, protože trailery jsou věc velmi časově náročná. Proto jsem se rozhodla o menší upgrade a vytvářet trailery budu jen na povídky, které mě opravdu zaujmou. Své objednávky mi lidé budou posílat na mail a já jim v případě zájmu odepíšu. Jak si objednat?

Hmm.. Tak nějak přemýšlím a přijde mi, že jsem na něco zapomněla, ale nevím na co. Takže pokud si vzpomenu, tak se určitě ozvu, ale tohle je tak nějak všechno. Doufám, že jsem vás alespoň trochu potěšila, co se týče povídek a že mi zanecháte nějaký ty komentáře, možná se stanete i pravidelným návštěvníkem blogu. Zanechávejte komentáře s odkazy na vaše blogy. Ráda se s vámi spojím :))

Rachel.

O co jde?!

28. prosince 2013 v 18:07 | Rachel.

Hey guys :)
Jistě jste si všimli nového layoutu, který mi vytvořila a nastavila Elwie (http://your-layouts-team.blog.cz/), za což ji neskutečně děkuji, protože mě se hrozně líbí a nakoplo mě to k dodělání věcí, co mám pro vás připravené a hlavně k tomu, abych tomuhle blogu dala nějaký tvar a směr :)

Takže, jak už jsem několikrát naznačovala, tak hodlám přesně na Nový rok vydat několik novinek týkající se hlavně mých povídek, ale i připravovaných článků. Vytvořím jakýsi kalendář, který mi bude připomínat, co musím všechno stihnout. :D Do budoucnosti bych ráda, aby se tenhle blog dostal do podvědomí lidí, s kterými mám něco společného. S lidmi, kteří mají rádi moje příběhy a jejichž příběhy mám ráda i já. Takže už můžeme jen doufat, že se zadaří.

To je asi všechno, co jsem měla na srdci. Takže si do kalendářů zapište 1.1.2014, protože budu pro vás mít pár novinek a doufám, že hlavně své čtenáře tím potěším. Nevím, jestli se ještě do konce roku ozvu, pokud ne, tak všem přeji pěkného Silvestra a hlavně co nejpovedenější vstup do nového roku, hlavně se moc nestřískejte.. :)
Páčko
Rachel.
 
 

Reklama