Hudební tipy #5

21. února 2016 v 10:45 | Rachel. |  Souznění s rytmem

Pěkný den,
řekla jsem si, že tentokrát bych ten blog nemusela tolik zanedbávat a než se mi konečně podaří připravit nějaký slušný článek, mohla bych vás ještě jednou zásobit hudebními tipy. A pro dnešek jsem si vybrala rovnou čtyři s tím, že se budu modlit, abych brzy objevila další songy, které mě zaujmou natolik, abych se s nimi podělila.

V prvním případě se jedná o krásnou baladu s názvem Crosswalk od Jo Kwona ze skupiny 2AM. Abych se přiznala, tak o téhle skupině jsem slyšela, ale nic jsem si od nich ještě cíleně nepustila. Nebo o tom alespoň nevím. K téhle písničce jsem se vlastně dostala jen díky tomu, že jej sdíleli fanoušci skupiny EXO, protože ve videoklipu hraje leader skupiny Suho. To mi ale rozhodně nevadí, protože píseň je příjemná na poslech a i když je spíše smutnější, rozhodně si nedovolí zůstat opomenuta.


Jste zvědaví, co přijde dál?
Pak pokračujte ve čtení článku :)Jako druhou jsem nakonec na poslední chvíli vybrala spolupráci Suzy a Baekhyna a píseň Dream, která mě velmi mile překvapila, i když jsem jí, jako většině písniček, propadla až na druhý poslech. Jedná se o příjemnou melodii, která mi připomíná hudební styly jako blues a jazz. Musím se přiznat, že jsem byla více než překvapená, že něco podobného může vzniknout v Koreji. Takže pokud něco, tak tohle si rozhodně pusťte!
Nehledě na to, že zde vynikne krásná barva Baekhynova hlasu.


Ani třetí písnička mě neoslovila hned na poprvé, ale časem jsem si k ní našla cestu. Jedná se o song Rain od Taeyeon ze skupiny Girls Generation. Konkrétně se jedná řečněme o první produkt projektu, který letos rozjela společnost SM Entertainment, kdy každý týden vyjde song, na kterém pracují různí umělci. Opět jsem byla příjemně překvapená, protože mi to přijde tolik jiné od toho, na co jsem v K-popu zvyklá a rozhodně si nemůžu stěžovat.


No a jako poslední jsem si absolutně zamilovala (a to rovnou z prvního teaseru) další song v rámci projektu SM Entertainment. Píseň se jmenuje Tell Me (What Is Love) a zpívá ji Yoo, Young Jin a D.O. Musím přiznat, že zatím společnost velmi mile překvapuje. Nejprve jsem se tohoto masivního projektu, který byl odstartován spolu ještě s milionem dalších, protože prostě tato společnost se rozhodla expandovat, bála, ale zatím si nemůžu stěžovat. Tak uvidíme, jestli i další novinka, kterou nám SM Entertainment představí 26.února bude stát za to a já se s vámi o ní podělím nebo ne. Takže pokud hledáte něco, co vás zaujme během prvních dvaceti vteřin, pusťte si toto.


Tak co říkáte na dnešní hudební tipy?
Zaujalo vás něco z toho? A máte vy nějaký tip pro mě?
Určitě mi dejte vědět... :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama