Únor 2016

Volba - První kapitola

25. února 2016 v 18:32 | Rachel. |  Volba

Všichni známe příběhy z pohledu hlavních hrdinů. Sledujeme jejich těžká rozhodnutí, strach, překážky, které po své cestě překonávají. Ale co když se tentokrát autor rozhodne přesunout do popředí postavu, která je tak nepatrná jako zrnko písku na pískovišti, ale neméně důležitá jako ostatní zrnka? Co když se pro jednou nepodíváme na příběh z pohledu hlavních hrdinů jako je Harry Potter, Eragon nebo snad Thomas?! Co když naším vypravěčem bude Hermiona, Aria nebo Theresa?!

"Chcete ji poznat?
Chcete znát tu dívku, která žije v cizím stínu?
Ano?
Pak se pojďte seznámit.
Tohle je Rachel."


Hudební tipy #5

21. února 2016 v 10:45 | Rachel. |  Souznění s rytmem

Pěkný den,
řekla jsem si, že tentokrát bych ten blog nemusela tolik zanedbávat a než se mi konečně podaří připravit nějaký slušný článek, mohla bych vás ještě jednou zásobit hudebními tipy. A pro dnešek jsem si vybrala rovnou čtyři s tím, že se budu modlit, abych brzy objevila další songy, které mě zaujmou natolik, abych se s nimi podělila.

V prvním případě se jedná o krásnou baladu s názvem Crosswalk od Jo Kwona ze skupiny 2AM. Abych se přiznala, tak o téhle skupině jsem slyšela, ale nic jsem si od nich ještě cíleně nepustila. Nebo o tom alespoň nevím. K téhle písničce jsem se vlastně dostala jen díky tomu, že jej sdíleli fanoušci skupiny EXO, protože ve videoklipu hraje leader skupiny Suho. To mi ale rozhodně nevadí, protože píseň je příjemná na poslech a i když je spíše smutnější, rozhodně si nedovolí zůstat opomenuta.


Jste zvědaví, co přijde dál?
Pak pokračujte ve čtení článku :)


Autorské okénko #11

20. února 2016 v 15:16 | Rachel. |  Autorské okénko

Začal nový semestr a já jsem se opět zapsala na hodiny autorského čtení.
A co to znamená?
Autorské okénko pokračuje!!!


Oblíbená videa z youtube

16. února 2016 v 13:37 | Rachel. |  Nepovídej!
Už nevím kdy, ale jednou jsem takhle projížděla youtube a stará videa, která se mi líbila.
No a co mě nenapadlo.
Napsat článek, kde bych si připomněla trochu z mojí minulosti, ať už bližší nebo vzdálenější.
Takže dneska vám představím 6 vybraných videí, které mi padly do oka.

NUMBER 1:
Není to tak dávno, co jsem narazila na pěknou editaci volejbalového videa. Jako člověk, který nějaké drobné zkušeností s editací má, jsem daný kousek opravdu ocenila. Nehledě na to, že k tomu všemu se volejbalu sama věnuji.


NUMBER 2:
Video, které mě vždycky pobaví. Skupina SISTAR je v Koreji opravdu populární a choreografie na song Touch my body o to víc. A člověk se opravdu nemůže nesmát, když se dané pohyby snaží tančit muži. To totiž pak vypadají, jakoby je zastihl epileptický záchvat.


NUMBER 3:
A protože mám ráda tanec a kreativní lidi, narazila jsem kdysi dávno na taneční choreografii na pisničku Don't od Eda Sheerana.


Hudební tipy #4

14. února 2016 v 12:52 | Rachel. |  Souznění s rytmem

Nazdárek!
K překvapení mému a všem kolem jsem přežila i další zkouškové a zbytek volného času se připravovala na spoustu změn. Možná jsem i některé změny prožívala a vlastně stále prožívám. Začíná to být celkem jízda a musím se přiznat, že jsem zatím plná nadšení. Snad mi to vydrží.

No a za tu dobu, co jste o mě neslyšeli, jsem narazila na pár songů, které donutily se nad nimi pozastavit. A protože jich bylo opravdu hodně, rozhodla jsem se tentokrát nechat K-pop a moji lásku k němu stranou a podělit se spíš o úlovky ze zbytku světa, který mluví anglicky. :D

V prvním případě se jedná o song od One Republic s názvem I Lived. Na tenhle song jsem narazila úplnou náhodou a to, když jsem našla na youtube jedno fanmade MV. Musím uznat, že to bylo velmi povedené MV, ale já jsem se rozhodla vám sem hodit oficiální videoklip, protože dneska jsem se rozhodla s K-popem neotravovat.
Když nad tím tak přemýšlím, možná je na čase začít žít.


A tím nekončíme.. Ještě dva kousky ;)