Leden 2016

Volba - nová povídka/prolog

26. ledna 2016 v 13:06 | Rachel.

Někdy před Vánocemi jsem si zasteskla po psaní a otevřela word, kde jsem už od prázdnin měla několik řádků k povídce, kterou nosím v hlavě víc než přes rok. A tak jsem začala znovu psát. No a dnes jsem se rozhodla, že povídku budu zveřejňovat i zde na blogu. Wattpad má sice náskok, ale ne tak velký, který by se nedal dohnat.

Dnes tedy jen několik úvodních slov a od příště už rovnou nové díly.

pozn.: Jedná se o příběh, kde vystupují postavy, které jsou inspirované lidmi z okolí, nicméně jejich role se liší od jejich skutečného života. Ale pokud chcete, můžete to považovat za fanfiction. Dále je povídka inspirovaná taktéž anime.


Autorské okénko #10

25. ledna 2016 v 7:20 | Rachel. |  Autorské okénko

Tentokrát jsem napsala poměrně krátký text, který je směsí několika myšlenek a pocitů navazujících na reakci, které se mi dostalo po minulém textu.


Jak jsem znovu vstoupila na půdu bývalé ZŠ

24. ledna 2016 v 10:46 | Rachel. |  Nepovídej!
Pěknou neděli,

vzhledem k tomu, že momentálně jsem uprostřed závěru bakalářského studia a pracuji na své bakalářské práci, zavítala jsem na základní školu, kterou jsem navštěvovala dlouhých devět let. No a proč bych o svých pocitech nenapsala článek, že? Rozhodla jsem se tedy s vámi podělit o několik myšlenek, které se mi honily hlavou.
Možná ty pocity znáte, možná vás brzy čekají a možná jste to všechno prožívali jinak. A já budu jen ráda, pokud se se mnou o svá slova podělíte.

Užijte si článek, zbytek dne a načerpejte spoustu energie do nového týdne.
Rachel.


Hudební tipy #3

21. ledna 2016 v 13:17 | Rachel. |  Souznění s rytmem

Čauky, čauky, čauky,
opět jsem si pro vás připravila hudební tipy (tentokrát velmi výživné) neboli na co jsem v posledních několika dnech narazila a tentokrát vás snad i potěším tím, že se nejedná jen o kousky z K-popu. Třikrát hurá.

Takže už nemá smysl na nic čekat, protože dneska toho bude víc. A dnešním číslem je číslo 5. Ano, zatleskejme tomu, překonávám se. (Nebo spíš v rámci prokrastinace jsem si toho stihla poslechnout víc než je zdrávo. :D)
Tak jdeme na to!

Jako první jsem vám chtěla představit cover písně Smooth Criminal (od Michaela Jacksona), které provedlo uskupení 2CELLO. A není to ledajaký cover, ale hrají u něj na violoncello, takže pecka. Mě se to teda strašně líbilo a říkala jsem si, že to rozhodně nesmí v hudebních tipech chybět. Já osobně mám Michaelovu tvorbu ráda sama o sobě, ale tohle je bomba.


Číslo dvě si vysloužil James Paget a jeho skladba Throw Off The Bowlines, na kterou jsem narazila během učení. Občas mi totiž pomáhá se soustředit, když si pouštím podobnou hudbu a jako bonus k tomu občas najdu použitelné kousky i do trailerů. No, kdo by to nebral?! Jedná se o motivační skladbu, takže do akčním trailerů jako dělané.
Hlavně obzvláště zbožňuji tu část s houslemi. (Řekla bych, že jsou to housle, nechci kecat :D)


Ani u třetího klipu nás nečeká jediné slovo. Jde o ponurejší skladbu od Jamieho Stevense s názvem Theory. Prostě ideální na relaxaci a nic nedělání. Prostě si jen lehnout a čučet do zdi. Prostě bájo.


A ještě zbývají dvě! :)


Autorské okénko #9

18. ledna 2016 v 12:00 | Rachel. |  Autorské okénko

Co najdeme ve tmě?
Co ve tmě vidíte vy?
Podívejte se, co jsem tam jednou viděla já.


Determinig of Boundaries

16. ledna 2016 v 7:05 | Rachel. |  Trailery
Ahoj,
je to sice asi rok, co jsem vytvořila tento trailer, ale autorka povídky jej chtěla zveřejnit až s povídku. Ale co se nestalo. Povídka zveřejněna nebude, takže už zůstal samotný trailer. A vzhledem k tomu, že mi přijde líto, aby zůstal světem nespatřen, rozhodla jsem se Vám ho ukázat.


Tak co na trailer říkáte?
Máte k němu něco, co se vám nelíbí?
Dejte vědět, budu se snažit zlepšit nedostatky :))

Autorské okénko #8

11. ledna 2016 v 12:00 | Rachel. |  Autorské okénko

Měli jste někdy plyšového kamaráda?
Ano?
Pak jste tu správně, protože právě dnes vás nechám nahlédnout pod pokličku života mého nejlepšího přítele.


Hudební tipy #2

10. ledna 2016 v 13:40 | Rachel. |  Souznění s rytmem

Čauky,
jak se máte? Já jsem teď zahrabaná v učení a občas vykouknu, abych zjistila, jak si svět vede a co je nového.
No a během odpočinkových minutek mezi učením jsem objevila dva hudební kousky, které mě neskutečně nadchnuly.
A právě o ty se chci s vámi podělit.

Tak v prvním případě se jedná o lehký a velmi pozitivně laděný song BOMTANABA od zpěváka jménem SEO IN GUK. No a jak jsem se k němu dostala? Absolutně náhodou. Podívala jsem se na jeden z dílů oblíbené show Hello Counselor, kde byl právě hostem výše zmíněný zpěvák. Samozřejmě, že je zpěvákem jsem se dozvěděla až tam. Do té doby jsem ho totiž výhradě považovala pouze za herce. A to velmi atraktivního herce. No a ze zvědavosti si našla některé jeho písničky. A narazila jsem právě na tuhle, která mě neskutečně učarovala svou lehkostí a pozitivním nádechem.
Cesta za snem - 7.puzzle

9. ledna 2016 v 13:06 | Rachel. |  Cesta za snem

Pěkný sobotní den,
uznávám, že teď se to tu zase zaseklo. Je to cekem zklamání, ale hodně jsem přemýšlela nad tím, že budu vydávat články denně. A rozhodla se, že nebudu. Sice zanechám rubriky nebo seriály, které jsem zavedla, ale články budou víceméně random záležítostí. Během každého týdne budu mít náladu na něco jiného.

A třeba i díky tomu konečně začne tento blog sloužit účelu, jakému sloužit měl.

Dnes jsem si připravila další puzzli a rozhodla se o ni podělit ;)


Autorské okénko #7

4. ledna 2016 v 12:00 | Rachel. |  Autorské okénko

Téměř každý týden cestuji mezi městem mého trvalého bydliště a studijním městem a právě během této cesty přemýšlím a všímám si okolí.
Čeho jsem si na cestě všimla?
Co mě zarazilo?
Podívejte se a dejte mi vědět, co zarazilo podél silnic vás.