It's OK, This is love - RECENZE

15. prosince 2015 v 17:00 | Rachel. |  Ze světa dramat
Pěkný den,
je úterý a já jsem si pro vás připravila úplně první recenzi korejského dramatu. Dlouho jsem zvažovala, s čím bych měla začít, ale nakonec jsem se rozhodla pro volbu jednoduchou.
Proč nezačít první dramatem, které jsem viděla?
Tak se připravte...
Tohle je drama

It's OK, this is love

Název: It's OK, this is love
Počet epizod: 16
Obsazení:
ZO IN-SUNG as Jang Jae-Yeol
KONG HYO-JIN as Ji Hae-Soo
Sung Dong-ll as Jo Dong-Min
Lee Kwang-Soo as Park Soo-Gwang
Jin Kyung as Lee Young-Jin
Lee Sung-Kyung as Oh So-Nyeo
Do Kyung-Soo as Han Gang-Woo
Yang Ik-June as Jang Jae-Beom

Zápletka: Jang Jae-Yel je záhadný spisovatel a DJ v rádiu a trpí posedlostí. Naproti tomu Ji Hae-Soo je mladá doktorka, která se kvůli vyhnutí se operacím, vydala na dráhu psychiatra. Potom, co se tito dva hlavní hrdinové střetnou, život Ji Hae-Soo projde množstvím velkých změn.

Nebo alespoň takhle obdobně láká diváky na drama odstavec na stránkách asianwiki.com, kde se nachází i podrobnější informace o dramatu, kterými vás nebudu nutně zahlcovat. Pokud, ale o ně máte zájem, stačí kliknout na zmínku o stránce, kde je uložen odkaz.

Zdroj: http://onehallyu.com/topic/52289-official-sbs-its-okay-thats-love-thread-its-okay-its-over-now/page-6

Takhle drama vidím já: Teď už ale k tomu, jak se celé drama líbilo mně a jak jsem se k němu vlastně dostala. Abych se přiznala, tak si snad ani nepamatuji, proč jsem se do dramat pustila, ale mám za to, že jsem se asi o prázdninách hodně nudila. Nebo jsem si nějak potřebovala odpočinout po psychicky vyčerpávající práci. No a vzhledem k tomu, že už delší dobu pozoruji skupinu EXO, zajímalo mě taky, jak si jeden z hlavních vokalistů (D.O.) povede i jako herec. A celkově. Už několikrát mi bylo pár dramat doporučeno, tak jsem se rozhodla dát tomu šanci. A při té příležitosti vlastně i zlepšit svoji angličtinu, protože jen malé množství dramat je přeloženo do češtiny. Nebo abych se přiznala, moc jsem po češtině už po pár týdnech ani nepátrala. :D

Ale dost vykecávání. K dramatu. Hned během několika prvních minut mě zaujalo téma a to jsem ještě nevěděla, co mě čeká. A ani mě neodradila těžší angličtina (v celém dramatu se objevuje četné množství odborných výrazů, které jsou záhy vysvětleny, ale taky v angličtině :D). No, řekněme, že jsem si fakt dala. Ale stálo to za to. Rozhodně jsem příběh s hlavními hrdiny prožívala a vše jsem každému baštila od začátku až do konce.

A s přihlédnutím k tomu, že nechci moc spoilerovat, budu se snažit pár věcí jen naznačit a tak. Dějová linie postupně gradovala a já si snad pamatuji jen jednu jedinou věc, která mě zaskočila. Myslím si, že vzhledem k tomu, jak velkou roli ta informace v dramatu hrála, tak to úplně nepodchytili z hlediska načasování, ale to se tam ztratí. Nebo alespoň mě to na celkovém dojmu neubralo.

Co se týkalo postav. Nepamatuji si, že by se tam objevila osoba, která by mi v dramatu vadila. Spíše naopak. Když teď nad tím zpětně přemýšlím, přijde mi, že každá postava skvěle zapadala do mozaiky celého dramatu a vytvářela tu správnou atmosféru. Byla jsem příjemně překvapená a musím přiznat, že celé tohle drama nastavilo neskutečně vysokou laťku pro další dramata.

A aby toho nebylo málo, zamilovala jsem se i do hudby. Skvěle zvolené soundtracky s dokonalým načasováním. Co víc si člověk může přát? Možná snad jen víc času, aby se na drama člověk mohl podívat ještě jednou. :D

Takže už jen závěrem. Tohle drama si rozhodně zaslouží pozornost a mé doporučení, které jenom podepírám hodnocením 9 hvězdiček z 10.

Kompletní OST k dramatu -ZDE-
Vybrané OST:

Zdroj: http://asianwiki.com/It's_Ok,_This_is_Love

A co vy? Viděli jste tohle drama? A pokud ano, co jste na něj říkali? A pokud je pro vás toto drama nové, navnadila jsem vás?
Dejte mi vědět v komentářích. :)
A nezapomeňte, pokud chcete recenzi na některé z dramat dříve, koukněte na SEZNAM DRAMAT a dejte mi vědět.
Pěkný zbytek dne
Rachel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama