Prosinec 2015

Autorské okénko #6

28. prosince 2015 v 12:00 | Rachel. |  Autorské okénko

Šestka je číslo textu, který nenápadně odhalí to, jak vidím svět.
Nechcete se taky podělit o vlastní myšlenky?
Pokud ano, napište mi komentář.


Autorské okénko #5

21. prosince 2015 v 12:00 | Rachel. |  Autorské okénko
Tak je zase pondělí a s ním teď už pravidelná dodávka autorského okénka.


Pamatujete si na dny, kdy Zayn Malik oznámil odchod z One direction?
Ano? Ne?
Takhle jsem na ty dny vzpomínala já.


Cesta za snem - 6.puzzle

20. prosince 2015 v 21:00 | Rachel. |  Cesta za snem

První tóny, které mě nutí tančit. Cítím optimismus, i když mě žádné dobré zprávy nepotkaly. Možná spíše naopak. Je to nečekané. Najednou si odpovídám na otázky, na které jsem se dříve bála jen myslet. Určuji si priority, zvažuji varianty a volím si cestu. Vypočítávám cenu, kterou mě stojí, a zvažuji, kolik jsem ochotná zaplatit.

Boys over flowers - RECENZE

20. prosince 2015 v 12:00 | Rachel. |  Ze světa dramat
Ups, tak tohle nevyšlo..
Je neděle a já jsem trochu nestihla vydat slíbenou recenzi a tak s ní teda přicházím o pár dní později. Stane se. Snad mi bude odpuštěno.
A dnes jsem se rozhodla pro recenzi snad jednoho z nejznámějších a nejpopulárnějších dramat a to nejen v Korei. Jedná se o drama s názvem Boys over flowers, které vzniklo na základě předlohy japonské manga série "Hana yori Dango".

Já tu dnes představím korejský remake z roku 2009, který jsem viděla a jak už jsem naťukla, tak předlohou se k natočení dramatu inspirovali také Japonci, Číňané a Taiwanci.Hudební tipy #1

16. prosince 2015 v 12:00 | Rachel. |  Souznění s rytmem
Je středa a Rachel. si pro Vás připravila několik hudebních tipů. Tentokrát budou z oblasti K-popu.


Jako první tu máme EXO a jejich nové special album Sing for you, které má být jakýmsi vánočním dárkem pro všechny fanoušky. Album (-ODKAZ ZDE-) obsahuje pět songů (Unfair, Sing for you, Girl x Friend, On the snow a Lightsaber). Myslím si, že se vyvedlo a stojí za poslech. Ale pokud ani tak nejste velcí fanoušci K-popu, tak bych vám doporučila hlavně dva kousky.
A to v první řadě jeden ze dvou singlů a to Sing for you, přičemž oficiální videoklip jsem se rozhodla zařadit do článku.
It's OK, This is love - RECENZE

15. prosince 2015 v 17:00 | Rachel. |  Ze světa dramat
Pěkný den,
je úterý a já jsem si pro vás připravila úplně první recenzi korejského dramatu. Dlouho jsem zvažovala, s čím bych měla začít, ale nakonec jsem se rozhodla pro volbu jednoduchou.
Proč nezačít první dramatem, které jsem viděla?
Tak se připravte...
Tohle je drama

It's OK, this is loveAutorské okénko #4

14. prosince 2015 v 12:00 | Rachel. |  Autorské okénko
Ahoj!
Myslím, že vzhledem k množství textů a spoustou plánů budu vydávat seriál autorské okénko jednou týdně. Ta počáteční nálož byla, abych to tu trochu rozjela a nalákala vás všechny. Tak snad to vyšlo.


Čtvrtý text je víc abstraktní a každý si pod ním nejspíš představí něco jiného.
Koukněte a dejte mi vědět, co vám vyvstanulo na mysli.
Rachel.


Cesta za snem - 5.puzzle

13. prosince 2015 v 12:00 | Rachel. |  Cesta za snem

Vypadala jsem namotivovaně? Odhodlaně? Rozhodnutě? Nejspíš. Ale to mě brzy opustilo. Puzzle č.5 je o mých posledních čtyřech měsících a o tom, jak jsem se cítila, co se mi honilo hlavou. Je o boji s vlastní leností, která z nějakého nepochopitelného důvodu vyhrává.


Rozjíždíme to!

12. prosince 2015 v 18:00 | Rachel. |  Informace

Čao,
jak jste si možná někteří všimli (pokud jste někdy teda už na mém blogu byli), tak jsem se zase po x měsících rozhodla dát blog do chodu. Připravovala jsem to už dlouho, ale pořád jsem to nesmyslně odkládala. A tak se stalo, že jsem se jeden den konečně sebrala a udělala první krok. Jupíí, potlesk. Překonávám se.

No a tenhle článek píšu hlavně proto, že Vám chci dát vědět, co všechno vás vlastně čeká. Jste zvědaví? Já také.

Tak první věcí je asi můj nový seriál Cesta za snem (článek bude vycházet každou neděli), který jsem začala vydávat v červenci tohoto roku. Celý projekt vznikl na popud všeho toho, co se kolem mě dělo. Jak jste si možná někdo všiml dřív, byla jsem častokrát plná ideálů, které se mi nepodařilo splnit. A tak jsem vytvořila puzzle, které píšu, abych sama sobě připomínala, čím si procházím a co potřebuji překonat. Chci tím vlastně donutit sama sebe k nějaké akci. A možná i sdílet s někým motivaci, protože je to skvělé, když v tom člověk není sám, ne?

Jako další tu máme Autorské okénko (články budou vycházet každé pondělí), což je rubrika, která vznikla na základě předmětu Autorské čtení, jenž mám ve škole. A je to taky z toho důvodu, že jsem se teď na delší dobu vzdala psaní povídek, protože mě to dost časově omezovalo. Zároveň jsem ale cítila, že povídkám nemůžu dát, co si zaslouží. Ale to neznamená, že je nedopíšu. :D Já se k nim vrátím. ;)
Takže zde si můžete užít random věci, které občas napíšu.

Protože jsem se teď posledních několik měsíců začala zajímat nejen o korejskou hudbu, ale i korejské seriály, rozhodla jsem se nenechat čas přijít vniveč. Vymyslela jsem rubriku Ze světa dramat, ve které vám vždy v úterý a ve čtvrtek přinesu recenzi na různá korejská dramata, která jsem shlédla. Recenze budou náhodné, ale pokud byste měli zájem si přečíst o nějakém dramatu dřív, koukněte na seznam -ZDE- a zanechte mi komentář. A tadá. V nejbližší době můžete čekat článek.

A jako poslední jsem si připravila Hudební tipy, které budu chrlit každou středu. Nejedná se o rubriku, kde vyloženě budu hledat, co nového vyjde ve světě hudby, ale spíše o týdenní přehled o tom, na co jsem narazila. A nebude se to týkat jenom K-popu, takže žádné strachy. A hlavně tady v tomto případě doufám, že nalákám spoustu lidí na to, aby se se mnou podělili o vlastní hudební tipy, protože hudba je pestrá a já si ráda poslechnu cokoliv. Takže směle do toho.

A samozřejmě nesmím opomenout ani random články, které budou vycházet v pátek a v sobotu na základě toho, co mě napadne. Můžete sledovat menu, kde se průběžně bude objevovat seznam všeho, co připravuji a na co se můžete těšit.

Takže doufám, že mi zanecháte nějaký ten komentář, popřípadě mi dáte vědět, že taky máte blog a chcete, abych se na něj podívala.
Směle do toho. Prokrastinace mi vždycky šla. ;)
A od zítřka už v plné polní!

Krásný sobotní večer :)
Rachel.

Ze světa dramat - SEZNAM

12. prosince 2015 v 15:45 | Rachel. |  Ze světa dramat
Jednoho krásného dne jsem si říkala, že bych si mohla zlepšit angličtinu. No a co mě nenapadlo? Co se podívat na korejská dramata? Stejně jsem zvědavá, jak D.O. umí hrát. A tak jsem si dobrovolně našla drama It's OK, this is love a už to jelo.

Propadla jsem světu korejských dramat. Rozhodla jsem se sledovat příběhy hrdinů, které byly více či méně pravděpodobné a naučila se dělat i něco pro sebe. Učím se přece angličtinu, ne? A vlastně, když na to přijde, tak i korejštinu.


A tak v prvním článku vůbec přináším přehled všech korejských dramat, které jsem se rozhodla zkouknout a na které postupně budu psát recenze. Tento seznam budu postupně doplňovat obnovovat a tak, takže pokud budete mít nějaké doporučení, pište do komentářů.