Cesta za snem - 2.puzzle

29. července 2015 v 9:24 | Rachel. |  Cesta za snem

Druhá puzzle. Každý den není růžový, a proto je možná lepší se z toho vypsat a neplácat sebou jako velryba na suchu.
Každým dnem se přesvědčuji o vlastní bezvýznamnosti a maličkosti. I tak mě to ale spíše posiluje, než zraňuje. Alespoň teď v posledních dnech. Začínám pomalu. Chtěla jsem příliš věcí najednou a zapomněla jsem, že všechno není tak jednoduché. Nemůžeme prostě ze dne na den změnit naše zvyklosti a náš program. Jsme lidé, ne stroje. Nemůžeme přepnout tlačítko a doufat, že budeme fungovat jinak. Je těžké zůstat soustředěný.

Chce to dobrou motivaci. A proč nebýt sám sobě motivací? Proč si nebrat poučení z lidí kolem, kteří nemají dostatek odvahy na to, aby bojovali sami za sebe. Proč se stát dalším člověkem, který pro klid cizí duše prostě jen potlačí sám sebe? Odmítám se stát něčí loutkou, či snad panenkou na hraní. Na to se mám až příliš ráda a v tu chvíli se v okolí nenacházím s pochopením. Chci si být jistá tím, že ten člověk za to stojí. Bez nátlaku, prostě tak, jak by to mělo být.

V knize The perks of being a wallflower je skvělá myšlenka. "Přijímáme lásku takovou, jakou si myslíme, že si zasloužíme." A co konečně začít přemýšlet o sobě pozitivně? Není čas se začít milovat? Konečně si uvědomit, že si zasloužíme v životě mnohem víc, než sami sobě dovolíme. Proč se i nadále čímkoliv omezovat? Není na čase roztáhnout křídla a poznat krutost světa? Vnést do něj trochu vlastního světla? Nasbírat zkušenosti, které nás zocelí?


V tomhle jsem jen malé dítě, které je až příliš vylekané z toho, co řeknou ostatní. Trvalo mi příliš dlouho, než jsem se smířila s tím, co jsem potřebovala slyšet a vyslechla si to absolutně nepřipravená. Slova, která by mě teď měla posunout dál. Najednou tápu, kde začít. Připadám si ztracená, ale věřím, že brzy dokážu najít cestu. Chce to jen několik drobných krůčků, než se setkám s první odezvou. A pak půjdu dál, protože tohle dělám nejen pro sebe, ale i pro to, abych mohla pomáhat druhým, protože to je něco, čemu věřím. Peníze v dnešní době hýbou světem. Neříkám, že jsou jako lidská hodnota důležité. To jsou tu jiné, ale jsou dost důležité na to, aby pomohli těm, kteří to potřebují.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama