Červen 2015

VOLBA

15. června 2015 v 20:51 | Rachel. |  Nepovídej!
A co teď?!
Každý z nás jistě někdy zažil pocit, že se musel na okamžik zastavit a popřemýšlet, co chce vlastně dělat v budoucnosti a co udělat pro to, aby se mu všechny sny splnili. Já to období zažila již několikrát, ale v tuto chvilí trvá snad nejdéle v mém dosavadním životě. Přeci jen už je mi 21 let a člověk nad vším přemýšlí jinak. Pár věcí už ozkoušel a tuší, co může od světa čekat a já se konečně rozhodla.

Momentálně sbírám odvahu na krok, který se hodlám udělat. Už mě nebaví žít parodii na můj vlastní život. Chci ho žít podle sebe a ne podle očekávání a dle standardů, které naplňovali jiní. Chci žít tak, abych se na smrtelné posteli mohla podívat zpět na svůj život a říct: "Dala jsi do toho všechno. Můžeš spokojeně odejít."

A to je pro mě to nejdůležitější a hlavně je to můj největší sen. Žít tak, abych byla šťastná a hlavně chci dělat to, co mě baví. A to v mém případě není zrovna jednoduché. Jsem všestranný člověk a od každého umím trochu. Mrzí mě, že není něco, v čem bych jednoznačně vynikala, protože to jen ztěžuje mou volbu finálního zaměření. A tak jsem se rozhodla si napsat na papír, co všechno bych ráda dělala a všechny věci jsem seřadila dle toho, co mi dávají a co mi berou. Některých věcí jsem donucena se na nějakou dobu vzdát a sama nevím, zda se k nim někdy vrátím, ale to je moje cena za to, že chci na sobě tvrdě dřít.

Je mi líto, že tímto vlastně lehce pozměňuji směr tohoto blogu, který měl být zaměřen jen na mou autorskou tvorbu. Ta se ale v tuto chvíli blíži k pauze, která zřejmě bude trvat několik let. Tento blog bude sloužit k tomu, abych skrze něj prezentovala změny, kterými si momentálně procházím a spolu s vámi sledovala progres, který jsem sama sobě připravila.

Víc konkrétní asi nebudu. Chtěla bych to všechno nechat jako překvapení pro vás a hlavně pro sebe. Vidím teď sama sebe v určitém světle a jsem sama na sebe zvědavá, zda to dokážu dotáhnout tak daleko.

Takže už mi nezbývá než mi popřát příjemné léto, které se kalupem blíží, pěkné známky ve škole, popřípadě u zkoušek, hodně štěstí a radosti. Prostě Vám přeji jen to nejlepší.

Uvidíme se na podzim

Rachel.