Little Mix - Salute (CD) recenze

5. února 2015 v 15:19 | Rachel. |  Recenze

Ahojky,
dnes jsem zde s mojí recenzí na CD čtyřčlenné dívčí skupiny známé jako Little Mix, které se podařilo v roce 2011 vyhrát pěveckou talentovou soutěž X-factor ve Velké Británii. Salut je v pořadí jejich druhým albem a vyšlo v roce 2013. Předcházelo mu album DNA vydané v roce 2012.

Album Salute jsem si koupila v Bontonlandu v Praze pár měsíců po jeho vydání a jen díky téměř roční pauze na blogu přináším na něj svůj vlastní názor právě takhle pozdě. Při koupi jsem zvažovala, zda si koupit základní nebo rozšířenou verzi, ale po delším zvažování jsem se rozhodla pro levnější variantu. Písničky z CD jsem už předtím slyšela na internetu a koupila jsem si jej hlavně proto, abych holky podpořila. Rozšířená verze je obohacená o 4 songy a to konkrétně See me now, They just don't know you, Stand down a Little mix (Unplugged). I složení těchto 4 songů, které mě zas tolik neoslovily (až na Little mix (Unplugged)), rozhodlo o volbě levnější varianty.

Album Salute na mě neskutečně zapůsobilo. Abych se přiznala, předtím jsem neslyšela album DNA celé, ale téměř každou písničku jsem si po chvilce oblíbila. Holky jsou neskutečně talentované a řekla bych, že je to nejsilnější dívčí skupina na dnešní hudební scéně, alespoň pro mě. Každá z dívek je neuvěřitelně talentovaná a jejich hudba se stává pro mnohé inspirací. A já sama nejsem výjimkou.

Teď už k jednotlivým písním. Které jsem rozřadila od jedničky až po trojku, podle toho jak moc mě píseň upoutala a jak jsem si ji oblíbila. (Jedničkou označuji svoje nejoblíbenější kousky z alba, dvojku jsem přiřadila k těm, které si ráda poslechnu a trojku k těm, které mi moc neříkají, ale i tak nemůžu říct, že by mi jejich poslech vadil.)

Jako první zahajuje celé album singl Salute, ke kterému jsem si tak trochu musela najít cestu. Tento song mě upoutal bohužel až po nějaké době a i tak nepatří mezi mé nejoblíbenější. (3)

Move, v pořadí druhý song a taktéž i singl, který si mě dokonale získal osobitým rytmem a skvělým tempem. Vždycky mi zvedne náladu a donutí mě tancovat skoro kdekoliv. (1)


Třetím songem a zároveň i singlem je Little me. Tuto píseň holky nazpívaly i v upravené verzi označovanou jako Unplugged tedy ve verzi, kde je dána přednost akustickým nástrojům před elektrickými. Tenhle song se zapsal do mého srdce především sílou textu, která povzbuzuje každou dívkou k sebevědomí. (1)

Jako čtvrtý song na albu je Nothing feels like you. Zde jsem si obzvláště oblíbila refrén. (2)

Towers je první song v albu, na kterém se nepodílela ani jedna dívka ze skupiny. Jedná se o pomalou baladu, která je takovým tím typickým vyjádřením lásky, jak to bývá v písních obvyklé. I přesto si ale získala mé srdce a dívky písni dodávají ojedinělost. (1)

Jako šestá je na albu píseň Competition. Tahle písnička do alba skvěle zapadá, ale pro mě má asi stejný význam jako Salute. Nemůžu v ní najít něco pro mě ojedinělého. I když ani v tomhle songu nelze pochybovat o skvělém hudebním projevu dívek. (3)

A následuje další srdcovka. These four walls mě učarovala okamžitě, co jsem ji zaslechla. Jemná klavírní balada plná citu. Co víc si přát?! (1)

About the boy je osmý song, při jehož poslechu jsem si sedla na prdel a zírala s otevřenou pusou. A to obzvláště, pokud si člověk na youtube najde živé vystoupení. Je to song, ve kterém Perrie všem dokáže, že je neskutečná zpěvačka. Po tomhle songu v mých očích neskutečně stoupla a nejen ona, ale i ostatní. (2)


Následuje další song, na kterém se holky nepodílely. Boy. A s tímto songem přichází i trochu zase něco jiného. Líbí se mi zpracování, kde si člověk uvědomí, jak neskutečně moc se k sobě holky hodí. Pokud si mě song něčím získal, tak trochu odlišným zpracováním od zbytku alba. (2)

Další balada a to Good enough, kde ve většině případů převažují sóla Jesy (nebo tak na mě celý song působí, její hlas je tolik výrazný, až mě mrazí) a jediné, co mě napadá, jak neskutečně je silná. Opět se mě dotkl text, a co oceňuji, jak moc vyniknout barvy hlasů jednotlivých holek během sól. (1)

Předposledním songem ze základního CD je Mr Loverboy, na jehož napsání se holky taktéž nepodílely. Řekla bych, že tenhle song přiměřeně doplňuje album, ale i tak nepatří k těm, co bych poslouchala moc často, ale poslechnu si jej, když začne hrát. (3)

A ani v poslední písni A different beat jsem se nenašla. Působí na mě jako každý další song, který obohacují holky jen svými ojedinělými hlasy a obrovským talentem. (3)

Na závěr hodnotím album jako neskutečně povedené a jedno z mých nejoblíbenějších. Je to jedno z mála alb, kde jsou songy svou kvalitou srovnatelné. Alespoň pro mě. Většinou jsem se setkávala spíše s tím, že jsem si dokázala v albu najít pár písniček, které mě oslovily, ale zde si ráda poslechnu všechny, i když některé si ráda přehraji i několikrát za sebou.

A co na album říkáte vy? Jaké jsou vaše oblíbené písničky?
Určitě mi dejte vědět do komentářů.

Rachel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 brre brre | Web | 18. února 2015 v 15:28 | Reagovat

haha kdopak se to sem konečně dostal že?:o)) tak jo jdu na tu tvoji recenzi abych věděla co si myslíš!:o))
zaprvé mám malou připomínku...není to Little mix (Unplugged) ale Little Me!:o))
souhlasím že je to nejlepší dívčí skupina...ony totiž mají na to prodávat svoje hlasy a ne jen svoje těla jak se to dneska dělá. ovšem nesouhlasím s tvým názorem na Salute! mě se ta písnička hrozně líbí a přijde mi taková bojovná...nevím jak přesně to říct:o))
Nejlepší je samozřejmě Little Me! ta písnička je úžasná sama o sobě natož pak text! pak se mi už libí písničky co tobě ne! haha vždycky jsem měla zvláštní vkus:o)) Líbí se mi Salute, Move a Boy. No i další ale omezím to na tři:o)) no ale musím souhlasit že Mr Loverboy je zvláštní písnička a taky jí moc nemusím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama