Gravity (2013)

8. listopadu 2013 v 17:41 | Rachel. |  Recenze

V následujícím článku jsem si pro vás připravila krátkou recenzi na film Gravitace.
Trailer s českými titulky můžete shlédnout zde.V úterý večer kolem půl osmé jsme se s kamarádkou vydaly do kina na film Gravitace, který mi hned několik lidí doporučilo. Předtím jsem zhlédla trailer, který toho člověku moc neřekl, ale díky němu jsem si o filmu vytvořila poměrně jasný obrázek. Do kina jsem se snažila jít s co nejmenšími očekáváními, protože vím, že ve většině případů, když mi někdo nějaký film doporučí, tak jsem pak obvykle zklamaná jeho zpracováním, myšlenkou anebo i výkony některých herců.

Takže zklamání se v mém případě rozhodně nekonalo, ale zase za nějaký super bum bych ten film taky nepovažovala. Pokud se na ten film vypravíte do kina a snímek si vychutnáte ve 3D, tak budete odcházet s velmi působivým zážitkem, protože záběry z vesmíru byly velmi vydařené a já osobně jsem se neubránila, při záběrech na Zemi, odhadům, který kontinent je zrovna v tuto chvíli na záběru. Nutno poznamenat, že jsem to neodhadla ani jednou.
Co se týče záběrů, tak film je udělaný tak, aby na návštěvníka kina zapůsobil a divák si dokázal velmi dobře představit, jak Země z vesmíru vypadá. Vzhledem k přihlédnutí na tento záměr, tak místy prázdné záběry nejsou nijak otravné. Člověk se může kochat něčím, co v životě nezažije.

Snímek na vás jistě zapůsobí velmi silným námětem, který je v některých okamžicích lehce předvídatelný. A celý příběh umocňuje vynikající herecký výkon Sandry Bullock, která nejednoho diváka přesvědčí o svých kvalitách. Ve filmu se nesetkáte s mnoha postavami, a proto pro člověka není obtížné se soustředit i na jiné aspekty jako je třeba hudba, která člověka absolutně pohltí. Tlukot srdce v pozadí dodal celému snímku tu správnou atmosféru. Film jsem viděla ve 3D zpracování, takže na mě vše kolem působilo velmi věrohodně a několikrát jsem se nedokázala ubránit cuknutím před odletujícími kusy vesmírných stanic a družic.


Pokud bych to měla shrnout, tak si myslím, že film Gravitace je sice podložen velmi silným příběhem, ale ta správná atmosféra na vás dopadne jedině v kině s 3D brýlemi na nose. Osobně zastávám názor, že pokud byste si tento film pustili například doma, tak se člověk jen stěží přiblíží hlavní hrdince způsobem, jak se to právě povedlo návštěvníkům kina. Ale to je otázka individuálního přístupu. Pokud teda máte chuť vyrazit do kina na nějaký film, tak Gravitaci doporučuji, anebo si můžete na film počkat a užít si ho z domácího prostředí. Záleží jen na vás.


pozn.: Omlouvám se za horší kvalitu fotek.. Vše foceno telefony a ty zrovna špičkovou technologií neoplývají :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama